ranking lodówek

Ile waży lodówka? Sprawdzone informacje

Ciężko wyobrazić sobie kuchnię bez sprawnej i funkcjonalnej lodówki. Nie bez powodu należą one do najczęściej kupowanych sprzętów AGD. Można je znaleźć w wielu różnych modelach i rozmiarach, co wiąże się również z różnicami w ich wadze. Choć trudno obliczyć średnią wagę wszystkich lodówek, da się to w pewien sposób oszacować – taka wiedza może się przydać w wielu przypadkach. Ile waży lodówka? Sprawdźmy!

Jaka jest waga lodówki?

Lodówki to najcięższe ze sprzętów kuchennych, dlatego ich przeniesienie z miejsca na miejsce lub – co gorsza – na czwarte piętro może sprawiać pewne trudności. Jeśli planujesz wnosić wysoko swoją nową lodówkę, powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, ile może ważyć taki sprzęt.

lodówka a waga

Przeciętna lodówka waży około 75 kilogramów – dużo zależy tu od jej rodzaju. Mniejsze modele mogą ważyć około 50 kg, a większe nawet 90 kg. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń w różnych rozmiarach, dlatego liczby te mogą się różnić w zależności od konkretnej marki.

Co wpływa na wagę lodówki?

O tym, ile waży lodówka, często decyduje rok jej produkcji. Jeśli decydujesz się na starszy model, musisz liczyć się z tym, że jej waga może wynosić więcej. Dlaczego tak jest? W modelach z poprzedniej generacji technologicznej znajdują się stare i ciężkie urządzenia elektryczne. Wyraźnie wpływa to na wagę całej lodówki. W nowoczesnych modelach z kolei implementuje się wyjmowane elementy z lekkich materiałów.

Najlepsze modele znajdziesz w rankingu lodówek przygotowanym przez naszych specjalistów. W tym tekście wzięliśmy pod uwagę takie rzeczy jak waga, rozmiar, funkcje i wiele innych.

Na wagę urządzenia może wpływać również ilość funkcji, w jakie jest ono wyposażone. Wielofunkcyjna lodówka z licznymi udogodnieniami może być bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wszystkie te akcesoria zwiększają jednak ciężar całego sprzętu. Jeśli więc zależy Ci na lekkiej lodówce, postaw na proste modele bez zbędnych funkcjonalności.

To, ile może ważyć dany model, sugerują również pozostałe wymiary urządzenia. Choć nie jest to reguła, w większości przypadków wysoka lodówka będzie ważyć więcej od tej niższej. Ważną rolę odgrywają tu także poszczególne elementy sprzętu takie jak drzwi francuskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.