perfumy oryginalne

Jak sprawdzić czy perfumy są oryginalne?

Niełatwo dziś odróżnić oryginalne perfumy od nieoryginalnych. Oszuści mają dostęp do coraz większej ilości narzędzi, które umożliwiają im tworzenie niemal identycznych podróbek. Na pierwszy rzut oka podrabiane perfumy mogą wyglądać tak samo, jak ich oryginalne odpowiedniki. Co więcej, nawet ich zapach może łudząco przypominać oryginał. Istnieje jednak kilka cech, w których podróbka nigdy nie dorówna prawdziwym zapachom. Jak sprawdzić, czy perfumy są oryginalne?

Zawsze sprawdzaj kod kreskowy na perfumach

Oryginalne perfumy zawsze będą miały określony kod kreskowy i numer seryjny. Powinien znajdować się on zarówno na pudełku, jak i na samej butelce. Próżno szukać go natomiast na podróbkach. To najważniejsza rzecz, która odróżnia podróbki od oryginałów i powinieneś zacząć właśnie od niej.

trwałe perfumy

Pamiętaj: numery seryjne powinny pojawić się zarówno na butelce, jak i na opakowaniu. Ponadto muszą się one zgadzać – nie jesteś w stanie tego sprawdzić, jeśli kupujesz perfumy bez pudełka. Sprawdź też, czy kod kreskowy nie jest doklejony.

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnych perfum, sprawdź w sieci kod danej partii. Znajduje się na nim między innymi data produkcji. Jeśli kod na opakowaniu i butelce będzie zgadzać się z numerem seryjnym danej partii, perfumy najprawdopodobniej są oryginalne.

Aby wybrać oryginalne perfumy warto korzystać ze sprawdzonych sklepów. Takie wybrał portal Najlepszerzeczy tworząc swój ranking perfum męskich, w którym znajdziecie starannie wyselekcjonowane trwałe perfumy.

Porównaj wykończenie z oryginalnym produktem

Producenci podrabianych perfum najczęściej wprowadzają niewielkie zmiany na opakowaniach, by uniknąć problemów z prawem. Inne logo, nieco zmienione barwy – może być to niemal niezauważalny, ale jednak widoczny szczegół. Przed zakupem sprawdź dokładnie, czy projekt butelki lub pudełka jest zgodny z oryginalnym produktem.

Ważna jest nie tylko etykieta, logo czy szata graficzna, ale również samo wykończenie. W podróbkach zazwyczaj stawia się na tańsze, budżetowe rozwiązania. Butelka może być bardziej chropowata lub mieć nieco inny kształt.

Przede wszystkim jednak powinieneś kupować perfumy wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, najlepiej w oficjalnych sklepach. Gdy nabywasz je na aukcjach internetowych, możesz narazić się na zakup nieoryginalnego produktu. Szansa na to, że renomowane sklepy pozwolą sobie na taką wpadkę – lub zrobią to celowo – jest znacznie niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.