mapy do nawigacji

Jak wgrać mapy do nawigacji?

Niezależnie od tego, jaki model nawigacji posiadasz, w każdym wspieranym modelu stale pojawiają się nowe aktualizacje map. Proces ich wgrywania może różnić się w zależności od producenta, zasady jednak niemal zawsze pozostają te same. Jak wgrać mapy do nawigacji w szybki i łatwy sposób?

Wgrywanie map do systemu GPS

Jeśli korzystasz głównie z map Google lub Apple, nie musisz martwić się wgrywaniem map – system zrobi to za Ciebie automatycznie. Wystarczy, że włączysz taką opcję w ustawieniach aplikacji, choć najczęściej jest ona ustawiona domyślnie. Nieco inaczej może być jednak w przypadku innych nawigacji, które nie zawsze mają opcję samodzielnego update’u. W takich przypadkach będziesz musiał przeprowadzić proces wgrywania map ręcznie.

Najlepiej zacząć poszukiwania informacji od strony producenta lub instrukcji obsługi. Najczęściej to tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat instalacji nowych map. Każda marka może mieć nieco inną architekturę, dlatego nie ma jednego, niezawodnego sposobu na aktualizację wszystkich GPS-ów.

Wgranie map do wbudowanej nawigacji

Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadkach GPS-ów, które są integralną częścią samochodu. Wówczas aktualizacja map na własną rękę może niestety okazać się niemożliwa. Usługi tego typu oferują serwisy ASO, najczęściej jednak wiąże się to z pewnymi kosztami. Na szczęście nawigacje samochodowe zazwyczaj oferują dobre jakościowo mapy, których nie trzeba aktualizować aż tak często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.