Jaki alkomat kupić? Na co zwrócić uwagę?

Własny alkomat staje się coraz popularniejszym akcesorium, szczególnie wśród kierowców. Dzięki niemu szybko i łatwo sprawdzisz, czy po wczorajszej zakrapianej imprezie możesz wsiąść za kółko. Jaki alkomat kupić? Na co zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania!

Koszt alkomatu

Kluczowym aspektem zakupu alkomatu jest to, jaki budżet masz w zanadrzu. Na tego typu urządzeniach nie warto oszczędzać, dlatego zawsze warto kupić najlepszy alkomat, na jaki aktualnie Cię stać. Modele z wyższej półki cechują się większą niezawodnością, trwałością i – przede wszystkim – dokładnością. Przede wszystkim dlatego, że przy ich produkcji wykorzystano wyższej jakości materiały i nowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Wiele tańszych alkomatów bardziej przypomina zabawki niż realne narzędzie do mierzenia poziomu alkoholu we krwi, dlatego przed zakupem warto sprawdzić ranking alkomatów i wybrać sprzęt, który posłuży nam na lata i będzie sprawdzonym rozwiązaniem.

Przeznaczenie alkomatu

Potrzebujesz alkomatu tylko na prywatny użytek, czy ma służyć Ci również w pracy? W tym drugim przypadku warto postawić na droższy, bardziej profesjonalny sprzęt. Jeśli Twoje wymagania nie są aż tak wysokie, możesz zdecydować się na lżejszy, kompaktowy alkomat.

Gdzie będziesz nosił swój alkomat? Jeśli często zabierasz go ze sobą, warto, by jego wymiary pozwalały na komfortowy transport. Jeśli urządzenie przez większość czasu będzie leżeć w domu, większy alkomat również powinien się sprawdzić.

jaki alkomat kupic

Odpowiednie standardy

Najlepsze alkomaty na rynku posiadają odpowiednie certyfikaty i są zgodne z polskimi normami jakościowymi. Kupując takie urządzenie, masz pewność, że zostało ono dokładnie przetestowane i będzie działało z dużą wydajnością przez cały okres użytkowania. Wszystkie profesjonalne alkomaty – takie jak policyjne – muszą spełniać te standardy.

Ten punkt jest dla Ciebie szczególnie ważny, jeśli kupujesz alkomat, z którego będziesz korzystał w miejscu pracy. W niektórych przypadkach jest to nawet wymagane.

Ustnik do alkomatu

Ostatnia porada – kup alkomat z dołączonym ustnikiem do wdmuchiwania powietrza. Są one znacznie dokładniejsze i bardziej efektywne od tańszych alternatyw. Dym, kurz i inne zanieczyszczenia mogą wpływać na dokładność odczytu, jednak dobrej jakości ustnik eliminuje ten problem.

W niektórych modelach ustniki można wymieniać, w innych są one przymocowane na stałe. Jeśli z alkomatu ma korzystać więcej niż jedna osoba, warto zdecydować się na model z wymiennymi końcówkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.