nawilzacz powietrza

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Nawilżacz to bardzo przydatne urządzenie, które znacznie poprawia jakość powietrza w Twoim domu, mieszkaniu lub biurze. Ich popularność nie wzięła się znikąd – powietrze o odpowiednim stopniu wilgotności dobrze wpływa na zdrowie i samopoczucie. Nie wszystkie urządzenia są jednak takie same. Choć zazwyczaj działają na podobnej zasadzie, ich przeznaczenie może być bardzo różne.

Jaki nawilżacz powietrza wybrać? W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze zasady, jakimi należy się kierować!

Wybór nawilżacza powietrza – najważniejsze informacje

W pierwszej kolejności musisz zdecydować, na jakiej powierzchni ma działać nawilżacz i ile obejmuje to pomieszczeń. Istnieją trzy podstawowe rozmiary nawilżaczy, a każdy z nich nadaje się do innego typu budynku. Urządzenia przenośne są najtańsze i doskonale sprawdzą się do nawilżania pojedynczego pomieszczenia, np. sypialni lub salonu. Pamiętaj, że te modele wymagają dość częstego uzupełniania. W kategorii przenośnych nawilżaczy znajdziesz także urządzenia ultradźwiękowe. Ze względu na swój mobilny charakter doskonale nadają się one do zabrania w podróż.

Warto również sprawdzić ranking nawilżaczy powietrza, gdzie znajdziemy polecane modele na rynku. Nieco większe są nawilżacze pokojowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku większych pomieszczeń lub kilkopokojowych obszarów. Skutecznie nawilżą one powietrze na powierzchni ok. 50 do 100 metrów kwadratowych.

Modele o największych rozmiarach doskonale poradzą sobie z nawilżaniem kilkupiętrowego domu, o ile nie pozamykasz drzwi. Obejmują nawet 150 do 250 metrów kwadratowych powierzchni. Tego typu urządzenia sprawdzą się także w biurach i niewielkich firmach.

jaki nawilzacz powietrza do domu

Regulacja nawilżacza powietrza

Równie ważnym aspektem przy wyborze nawilżacza powietrza są funkcje regulowania. Niektóre modele oferują tylko podstawową kontrolę wilgotności z dwoma lub trzema dostępnymi ustawieniami. Inne z kolei mogą mieć wbudowany cyfrowy higrometr, który bardzo dokładnie wskazuje poziom wilgoci w powietrza. W tego typu modelach – najczęściej droższych – można tak ustawić higrostat, by utrzymywał on ściśle określony poziom nawilżenia. To bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, stosowane w większości współczesnych modeli klasy premium.

Jeśli nie chcesz obserwować poziomu wilgotności w pomieszczeniu i za każdym razem ustawiać nawilżacza ręcznie, zdecyduj się na model z automatycznymi funkcjami pomiarowymi. Zazwyczaj są one warte dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.