mop parowy poradnik

Mop parowy a rodzaj podłogi

Wiele osób zastanawia się, czy mop parowy można stosować również w przypadku podłóg laminowanych. Z zasady nie ma co do tego przeciwwskazań, warto jednak zachować pewne środki ostrożności. Najlepiej jest przetestować działanie urządzenia na niewielkim obszarze podłogowym. W ten sposób upewnisz się, że powierzchnia zachowuje się tak, jak powinna.

Jeśli laminat zacznie zawijać się na krawędziach, pojawią się przebarwienia lub inne niepokojące efekty uboczne, lepiej umyć podłogę zwykłym mopem. Unikniesz w ten sposób wielu nieprzyjemnych konsekwencji.

Mop parowy a podłogi drewniane

Każdy, kto ma w domu choć jedną drewnianą podłogę, wie, jak trudne bywa ich czyszczenie. Mop parowy jednak sprawdzi się tu doskonale. Jak za jego pomocą umyć powierzchnię z drewna?

Najpierw ustaw poziom pary na niski. Następnie wypuść ją i równomiernymi ruchami zacznij przesuwać mopem po podłodze. Co kilka minut sprawdzaj stan ściereczki z mikrofibry, a w razie potrzeby wymień ją na inną.

Nie powinieneś używać mopa parowego na podłodze, która pokryta jest woskiem. Para może bowiem uszkodzić jej powierzchnię – choć szansa na to jest niewielka, to jednak realna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.